Webové prehliadače


Stránku sme testovali s piatimi najrozšírenejšími webovými prehliadačmi (Mozilla Firefox, Opera, Internet Explorer, Safari, Google Chrome), ale mala by bez problémov fungovať aj s ostatnými (menej používanými) webovými prehliadačmi.

Nech však budete používať ktorýkoľvek z webových prehliadačov, dbajte o to, aby ste používali jeho najnovšiu verziu. Vývoj webových prehliadačov neustále pokračuje, odstraňujú sa z nich chyby a nedostatky, zvyšuje sa ich rýchlosť a bezpečnosť. Súčasné webové prehliadače majú zabudovanú funkciu "kontroly aktualizácií", to znamená, že ak sa pripojíte na internet, tak skontrolujú, či na svojej domovskej stránke nie je novšia verzia daného webového prehliadača. Ak takáto novšia verzia existuje, tak vám ponúknu jej inštaláciu. Doporučujeme ponuku na inštaláciu najnovšej verzie vždy prijať.

Všetky webové prehliadače sú zdarma. Na stránku, z ktorej si môžete stiahnuť daný webový prehliadač sa dostanete kliknutím na položku daného webového prehliadača v pravom hornom okne.

Ešte by sme vás chceli upozorniť, že webové prehliadače Opera od spoločnosti Opera a Safari od spoločnosti Apple nie sú k dispozícii v slovenskej verzii. Ostatné tu uvedené webové prehliadače sú k dispozícii aj v slovenskej verzii.

Je ťažké jednoznačne doporučiť najlepší webový prehliadač. Každý má svoje klady aj nedostatky. Závisí od každého jednotlivca, s ktorým z webových prehliadačov sa mu pracuje najlepšie. Preto je asi najvhodnejšie vyskúšať niekoľko rôznych webových prehliadačov a sami zistiť s ktorým sa vám bude pracovať najlepšie.